Jakie efekty daje laminowanie rzęs i na czym polega ten zabieg?

Czy zawsze marzyłaś o pięknych, wyrazistych rzęsach ale nie jesteś skłonna do ich przedłużania syntetycznymi włoskami? Jest na to rozwiązanie – postaw na laminowanie rzęs! Ten spektakularny zabieg sprawi, że Twoje rzęsy będą wyglądały fantastycznie, a efekt końcowy będzie bardzo naturalny.

Czym jest laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs jest delikatnym zabiegiem, który wzmacnia i odżywia Twoje rzęsy. Efekt tego zabiegu ma wiele wspólnego z keratynowym odżywieniem włosów, jakie oferują salony fryzjerskie, a po jego wykonaniu utrzymuje się do 2 miesięcy. W całym tym czasie rzęsy można normalnie malować, przy czym mascara utrzymuje się dłużej i nie kruszy się tak jak zwykle.

Laminowanie rzęs jest polecane osobom, które mają cienkie, proste, rzadkie i jasne rzęsy. W trakcie zabiegu, rzęsy są farbowane oraz poddawane kręceniu, co sprawia, że wydają się dłuższe i pięknie podkreślają strukturę oczu bez potrzeby użycia zalotki.

Laminowanie rzęs pozytywnie wpływa na kondycję Twoich rzęs. Keratyna, która jest stosowana w czasie zabiegu, tworzy na rzęsach osłonkę, która nie tylko dodaje im objętości, ale również chroni je przed działaniem wilgoci, promieniowania UV czy drażniących składników kosmetyków.

Twoje rzęsy przed i po laminowaniu

Laminowanie rzęs przynosi wiele korzyści, takich jak:

  • Polepsza estetykę oczu, bez uczucia sztuczności czy wrażenia, że rzęsy są doklejone.
  • Wzmacnia i odżywia rzęsy, co skutkuje ich wyrazistym kolorem i jedwabistą gładkością.
  • Po zabiegu można zrezygnować z używania tuszu do rzęs, ponieważ wyglądają one naturalnie i atrakcyjnie.

Na efekt laminowania rzęs wpływa przede wszystkim pierwotna kondycja rzęs. Należy również pamiętać, że ilość włosków nie zwiększa się, ale poprawia się ich stan. Zabieg laminowania rzęs polega na pracy na naturalnych rzęsach, które stają się bardziej podkręcone i uniesione, a ich kolor staje się intensywniejszy.

Mimo że efekty nie są spektakularne, wiele kobiet bardzo ceni sobie ten zabieg i z chęcią korzysta z niego wielokrotnie.

Potencjalne wady laminowania rzęs

Chociaż laminowanie rzęs wydaje się być idealnym zabiegiem, nie jest to całkowicie prawda. Po jego wykonaniu rzęsy będą przyciemnione i podkręcone, ale nie staną się gęstsze. Dlatego kobiety z rzadkimi rzęsami powinny rozważyć wykonanie zabiegu zagęszczenia rzęs.

Zalecenia po laminowaniu rzęs

Przez 24 godziny po wykonaniu zabiegu, nie wolno moczyć i pocierać rzęs. W tym czasie powinno się również zrezygnować z makijażu i nakładania kosmetyków w okolice oczu.

Efekt po laminacji rzęs utrzymuje się przez około 2 miesiące. Po tym czasie trzeba powtórzyć zabieg.

Laminowanie rzęs w domu

Pomimo iż laminacja rzęs jest dość skomplikowanym i precyzyjnym zabiegiem, jeśli jesteś pewna swoich umiejętności, możesz przeprowadzić go samodzielnie w domu. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele produktów do samodzielnej laminacji rzęs, które zawierają wszystkie potrzebne preparaty i akcesoria. Pamiętaj jednak, że oczy są wyjątkowo wrażliwym miejscem, dlatego zawsze wybieraj produkty dobrej jakości od renomowanych producentów. Przed przystąpieniem do zabiegu koniecznie zapoznaj się z instrukcją dołączoną do zestawu.

Koszt laminowania rzęs

Cena laminowania rzęs kosztuje od 100 do 200 zł, w zależności od lokalizacji. Zanim zdecydujesz się na salon, zalecamy sprawdzenie opinii na jego temat. Zwróć szczególną uwagę na kwestie higieny, sterylności, profesjonalizmu oraz stosowanych preparatów.

Przykładowo w Warszawie, laminowanie rzęs kosztuje od 100 do 200 zł.