Jak wykonać panterkowe paznokcie?

Możemy bawić się bez granic ze wzorami na naszych paznokciach, gdzie jedynym prawdziwym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Niemniej jednak, niektóre wzory są zdecydowanie trudniejsze do wykonania niż inne, takie jak na przykład wzór panterka na paznokciach. Chociaż jest to kompleksowy sposób dekorowania, najważniejszą rzeczą jest, aby nigdy nie poddawać się czy zniechęcać.

Wprowadzenie do wzoru panterka na paznokciach

Jeżeli planujemy utworzyć wzór panterka na naszych paznokciach, musimy się uzbroić w dużą dawkę cierpliwości. Przygotowanie odpowiedniego wzoru nie jest proste, chociaż z drugiej strony, nie jest to również szalenie skomplikowane. Cały proces malowania może zająć około pół godziny, a do tego dochodzi czas potrzebny na wyschnięcie lakieru. Taka praca jest czasochłonna i wymaga od nas bazowej wprawy.

Przygotowanie podstawy

Przy tworzeniu wzoru panterka istotne jest odpowiednie przygotowanie. Wszystko zaczyna się od bazy. Może to być na przykład przezroczysta odżywka. Następnie nakładamy jedną warstwę tła o żółtym kolorze. Tło na początku może wydawać się nieco przezroczyste, jednak przy eventualnym przemyśleniu wzoru, nie musimy zwracać na to dużej uwagi. Przy nakładaniu kolejnych warstw warto zwrócić uwagę, że dodanie za wielu z nich sprawi, że finalny efekt może być mniej trwały.

Malowanie panterki

Kolejnym krokiem jest malowanie czarnymi ciapek. Najlepiej robić to za pomocą jak najcieńszego pędzelka. Kropla lakieru na dodatkowej kartce i można zaczynać. Kolejną zaletą takiego sposobu jest to, że lakier w buteleczce nie wysycha podczas malowania, które może być czasochłonne. Następnie wypełniamy ciapki jasnym żółtym.

Utworzenie efektu gradientu

Na sam koniec, mamy możliwość dodania efektu gradientu. Wystarczy kropla lakieru z gąbeczką. Nakładamy jasnożółty lakier u podstawy paznokcia, potem zostawiamy czysty fragment, a na końcu brązowy lakier. Przy samej krawędzi możemy pozwolić sobie na odrobinę czerni. W świetle dziennym, czarny kolor dodaje wyrazistości naszemu wzorowi. Kiedy wszystko jest już na swoim miejscu, ostatnim krokiem jest nałożenie utwardzacza.

Praktyka czyni perfekcję

Musimy być świadomi, że nasz pierwszy wzór panterka na paznokciach nie musi być idealny. Każde kolejne podejście będzie dawało lepszy rezultat. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami malowania paznokci i wolimy skupić się na innych hobby, rozwiązaniem może być wizyta u doświadczonej kosmetyczki. U specjalistki mamy dostęp do nieskończonej ilości wzorów. Nie tylko jesteśmy w stanie uzyskać przepiękną panterkę, ale także wiele innych ciekawych wzorków. Warto zainwestować w dobrą manicurzystkę. Często lepszym rozwiązaniem jest zapłacenie trochę więcej, aby cieszyć się nienagannymi, trwałymi i pięknymi paznokciami, które potrafią przetrwać nawet dwa czy trzy tygodnie bez śladu odprysków czy innych defektów.