Jak poprawić swoją przemianę materii? Poznaj dietę przyspieszającą metabolizm.

Metabolizm to kluczowy proces zachodzący w naszym organizmie, mający fundamentalne znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dieta przyspieszająca metabolizm zdobywa coraz większą popularność nie tylko wśród osób chcących schudnąć, ale też tych, którzy dążą do poprawy ogólnej kondycji zdrowotnej. O co więc chodzi w tej dywagacji o metabolizmie i jak wpływa na nasz organizm sposób, w jaki się odżywiamy? Odpowiada na te pytania koncepcja diety przyspieszającej metabolizm, zaproponowana przez Haylie Pomroy, ekspertkę od spraw żywienia.

Kim jest Haylie Pomroy?

Osobą, która wniósła nowe spojrzenie na kwestię metabolizmu, jest Haylie Pomroy – ekspertka w dziedzinie żywienia, ceniona zarówno w świecie medycyny, jak i wśród zwykłych ludzi walczących z nadwagą czy otyłością. Twórczyni popularnej teraz diety przyspieszającej metabolizm stworzyła jej koncepcję tak, aby pomóc poprawić pracę naszego metabolizmu, a nie tylko skupiać się na chudnięciu. Niemniej jednak, pamiętajmy, że dieta Haylie to nie tylko sposób odżywiania się, ale także styl życia. Regularna aktywność fizyczna to kolejny element tej układanki, bez którego nasz metabolizm nie będzie pracował na pełnych obrotach. Ale jak wygląda ta dieta i jaki ma wpływ na nasz organizm?

Twoja walka z niechcianymi kilogramami

Im lepiej pracuje nasz metabolizm, tym łatwiej jest utrzymać odpowiednią wagę i uzyskać upragnioną sylwetkę. Właśnie na tym polegają korzyści płynące z przyspieszonego metabolizmu – nasz organizm szybciej spala kalorie, a to oznacza, że nie gromadzimy nadmiernych zapasów tłuszczu. Pomocne w tym może być odpowiednie odżywianie i dieta przyspieszająca metabolizm.

Dieta stworzona przez Haylie Pomroy zakłada spożywanie pięciu posiłków dziennie: trzech głównych i dwóch przekąsek. Plany te obejmują spożywanie posiłków co około trzy godziny i są tak skonstruowane, aby nie opuszczać żadnego z nich. Pomijając kwestię liczenia kalorii, dieta koncentruje się na kontrolowaniu wielkości porcji, które spożywamy.

Struktura diety przyspieszającej metabolizm

Dieta zaproponowana przez Haylie składa się z trzech faz odżywiania, przypisanych do konkretnej pory tygodnia. Wszystko to zostało stworzone tak, aby nasz organizm mógł efektywnie przetwarzać dostarczane mu składniki odżywcze i korzystać z nich na maksimum.

Pierwsza faza, przypisana do poniedziałku i wtorku, obejmuje spożycie dużych ilości białka, całych ziaren, owoców i warzyw. W tych dniach zalecana jest aktywność fizyczna, w szczególności o charakterze kardio, takie jak bieganie.

Druga faza, przypadająca na środy i czwartki, polega na spożywaniu białek i warzyw. Podczas tych dwóch dni zalecana jest także, co najmniej jedna sesja treningu siłowego, na przykład ćwiczenia z hantlami.

Na końcu, ostatnia trzecia faza, przypadająca na piątek, sobotę i niedzielę, to łączenie zdrowych tłuszczów, białek, całych ziaren, owoców i warzyw. W te dni warto również zarezerwować trochę czasu na ćwiczenia relaksacyjne, takie jak joga czy pilates

Przy tego typu diecie, ważne jest pamiętanie, że powinna ona trwać przez 28 dni – czyli dokładnie cztery pełne tygodnie. Po jej zakończeniu, nasz metabolizm powinien działać na zupełnie nowym, znacznie wyższym poziomie.