Jak dopasować lampy w stylu loft do wnętrza domu?

Lampy loft to oryginalne oświetlenie nawiązujące do stylu industrialnego, który, mimo swojej pewnej surowości, nadal zdobywa szerokie grono entuzjastów. Jego specyfika często może wydawać się niezrozumiała, jednak jego wyjątkowość tkwi właśnie w tej unikalności. Kiedy mówimy o lampach loft, często na myśl przychodzą nam stare reflektory, jak z planów serialowych kryminalnych, które służyły kiedyś do oświetlania sceny. Ale to jedynie uproszczona wizja tego, co naprawdę ten styl ma nam do zaoferowania. W rzeczywistości, współcześnie wybór form tego elementu wystroju jest wprost zaskakujący. Nie zapominajmy, że światło w naszej przestrzeni odgrywa kluczową rolę, wpływa na nasze samopoczucie, rytm dnia i chroni nasz wzrok przy pracy, a także pozwala kreować niepowtarzalny klimat.

Lampy loft

Lampy loft, inspirując się głównie stylem industrialnym, przyciągają surowym, lecz jednocześnie eleganckim wyglądem. Mogą one przypominać wyglądem reflektory ze sceny, co jest charakterystyczne dla stylu loft, ale możliwości wyboru konstrukcji jest znacznie szersze. Głównym elementem takiego oświetlenia jest metal, którego prosta konstrukcja jest nieskomplikowana, co sprawia, że pasuje do wielu różnych wnętrz. Najpopularniejsze w ostatnich latach są geometryczne, czarne lampy. Wybór kształtów to nie tylko sześciany, ale całkiem często trójkąty czy inne wymyślne figury. Wszystko po to, by zachować surowość rzeczy i nie dodawać zbędnych ozdób, ale jednocześnie uatrakcyjnić nasze wnętrza. Niezwykle ważnym elementem, który dodaje lampom loft niepowtarzalnego charakteru, jest utrzymanie nieosłoniętej niczym żarówki.

Szeroki wybór modeli lamp loft

W niektórych rodzajach lamp loft, żarówka zwisa swobodnie z sufitu bez dodatkowej obudowy, co dodaje wnętrzom niepowtarzalny, artystyczny klimat. Popularne jest również oświetlenie w stylu przemysłowym, kojarzone najczęściej z halami produkcyjnymi. Lampy tego typu składają się z metalowej, najczęściej czarnej jako figury geometrycznej obudowy, z wolno związanej żarówki w środku. Wzornictwo lamp loft nie ogranicza się jedynie do metalu – bardzo często dodawane są drewniane elementy. Dzięki temu, oświetlenie to nie tylko prezentuje się niezwykle elegancko, ale również wprowadza do wnętrz ciepło i przytulny klimat. Idealnie komponują się one głównie z czernią i żółtym, ciepłym światłem żarówek, które z kolei często są zamykane w tak zwanej ,,klatce” – originalnym rodzaju obudowy, przypominającej sito lub kratę.

Lampy loft dla każdego wnętrza

Lampy loft nie ograniczają się jedynie do wersji wiszących. Tak jak i klasyczne lampy, również i te występują w wersji naściennej, czyli jako kinkiety i wersji stojącej. Lampy te dodają naszym przestrzeniom przytulności, umożliwiając oświetlenie tych miejsc, w których potrzebujemy trochę mniejszego natężenia światła a także pomagając doświetlić te kąty, do których górne lampy nie zawsze są w stanie dotrzeć. Lampy loft doskonale sprawdzą się w łazienkach, sypialniach i kuchniach. W miejscach, w których mamy wystarczająco zapełnioną przestrzeń dobrym rozwiązaniem będą żarówki bez zbędnej obudowy, na przykład na samych kablach. Niezależnie od tego, jaka jest nasza wizja wnętrza, lampy loft będą doskonałym wyborem, wprowadzając niepowtarzalny klimat i elegancję.