Warkoczyk z grzywki i inne twórcze pomysły na plecionki

Wiele osób uważa, że zaplatanie włosów to zabieg skomplikowany, wymagający nie lada umiejętności manualnych. Okazuje się jednak, że nie musi tak być. Stworzenie stylowego, dziewczęcego wyglądu z wykorzystaniem różnego rodzaju splotów jest prostsze, niżby się mogło wydawać. Jeśli jesteś zmęczona monotonnością tradycyjnego warkocza, zapraszamy do przejrzenia naszych propozycji na stworzenie różnych, niebanalnych fryzur, które właśnie zaplatanie włosów wykorzystują. Spośród nich szczególnie charakterystycznym i praktycznym przykładem jest warkoczyk z grzywki.

Praktyczność i elegancja warkoczyka z grzywki

Zaplatanie grzywki w warkoczyk to znakomita opcja dla osób, które nie lubią, gdy włosy wpadają do oczu. Taka fryzura jest nie tylko niezwykle praktyczna, ale i atrakcyjna wizualnie. Idealnie sprawdza się w pracy, na spotkaniu ze znajomymi, a nawet na większych wyjściach. Warkoczyk z grzywki najlepiej tworzyć z warkocza dobieranego z jednej strony, dzięki czemu całość ładnie przylega do głowy. Alternatywną opcją jest wykorzystanie tzw. warkocza holenderskiego, zaplatanego od spodu. I tu również warto skorzystać z techniki warkocza dobieranego.

Trendy w plecieniu włosów

Plecienie włosów pozwala na zróżnicowanie naszej stylizacji, dodając do niej uroku i dziewczęcości. Jeśli zależy Ci, by urozmaicić Fryzurę, polecamy zaplecenie korony lub półkorony. Inną ciekawą opcją jest zebranie włosów w kucyka, zaplecenie z nich luźnego warkocza, a następnie upięcie całości w niedbały koczek. Taki look harmonijnie łączy w sobie elegancję z odrobiną nonszalancji.

Stwórz dziewczęcą, romantyczną fryzurę

Włosy splecione w różnego rodzaju warkocze nadają wyrazu naszej dziewczęcej naturze. Tworzą romantyczny i delikatny wygląd, daleki od utartego schematu. Wybór jest naprawdę szeroki – od tradycyjnych warkoczy, poprzez warkocze holenderskie i dobierane, aż po kłosy czy tzw. warkocz-wodospad. Do zaplatania nie musisz wykorzystywać wszystkich włosów. Możesz, na przykład, zaplatać włosy tylko z jednej strony, tworząc specyficzny rodzaj opaski. To świetna alternatywa dla typowego warkoczyka z grzywki.

Odważne fryzury z wykorzystaniem plecionek

Warkocze, które stworzysz, mogą posłużyć Ci za bazę do dalszej kreacji. Możesz je swobodnie upinać, tworząc na przykład koki lub ślimaczki. Warkocze mogą zostać również ozdobione za pomocą spinek czy innych elementów, jak na przykład apaszki. Zaplatanie włosów w tandem z dodatkami to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale i sposób na podkreślenie swojego stylu. Łącząc jej z dobieraniem odpowiednich elementów stroju, jak beret czy elegancki żakiet, można uzyskać wyjątkowy paryski look. Świetnie wyglądają również fryzury, które łączą elementy warkocza dobieranego z rozpuszczoną resztą włosów.

Dla poszukiwaczy nowych inspiracji doskonałym źródłem pomysłów mogą okazać się blogi poświęcone modnym fryzurom czy serwisy społecznościowe z inspirującymi zdjęciami. Internet bowiem obfituje w wiele propozycji ciekawych fryzur na różne okazje – od codziennych, przez te do pracy, aż po wieczorne wyjścia. Niezależnie od propozycji, zawsze warto pamiętać, że to, jaki wybierzemy styl warkocza, zależy tylko i wyłącznie od naszej kreatywności.