Edyta Litwiniuk – fit mama, która inspiruje wiele kobiet

Spoglądając na polski rynek fitness i personalnego treningu, wiele osób kojarzy przede wszystkim dwie nazwiska: Ewę Chodakowską i Anię Lewandowską. Są to niekwestionowane ikony, które osiągnęły niebywały sukces zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej arenie. Niemniej jednak, istnieją także inne osoby, które warto poznać. Jedną z nich jest niewątpliwie Edyta Litwiniuk, wybitna specjalistka w zakresie fitnessu i dietetyki. Ma swoją stronę internetową, gdzie często dzieli się swoimi doświadczeniami aktywnej mamy. Dąży do inspirowania innych kobiet, promując zdrowy i aktywny styl życia. Nawołuje także do wprowadzania elementów zdrowego stylu życia w wychowaniu dzieci, co przekłada się na prawidłowy rozwój oraz zdrowie maluchów.

Edyta Litwiniuk – kompetentna i wykwalifikowana ekspertka

Można powiedzieć, że Edyta Litwiniuk jest osobą, która zna się na rzeczy. Jej kompetencje w fachu trenerki fitnessu są niepodważalne. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła już na studiach, które z resztą związane były z aktywnością fizyczną, bowiem Edyta studiowała na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Nie była to jednak jej jedyna sportowa przygoda – przez jakiś czas występowała jako zawodniczka w biegach sprinterskich, reprezentując Polskę na arenie międzynarodowej.

Jako absolwentka studiów doktoranckich na AWF, Litwiniuk posiada gruntowną wiedzę z zakresu dietetyki, treningów oraz ich obciążeń – to właśnie ten temat stał się głównym zagadnieniem jej pracy doktorskiej. Obecnie, Edyta z powodzeniem łączy wiedzę zdobytą na studiach z doświadczeniem praktycznym i jest wykwalifikowanym specjalistą w dziedzinie dietetyki oraz trenerem personalnym. Dzięki temu jest w stanie kompleksowo pomóc swoim podopiecznym w transformacji zarówno pod kątem sylwetki, jak i stylu życia.

Sport to integralna część codziennego życia Edyty

Osiągniecie stanu równowagi pomiędzy różnymi sferami życia bywa trudne, zwłaszcza dla osób aktywnych, które pragną podążać za swoimi pasjami. Dużym wyzwaniem okazało się dla Edyty pojawienie się w jej życiu nowej roli – roli matki. Niemniej jednak, nie zatrzymało jej to przed dalszym działaniem. Została redaktor naczelną czasopisma SHAPE, gdzie zaczęła dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat połączenia sportu, zdrowego odżywiania i bycia mamą.

Edyta Litwiniuk jest autorką projektu Jak zostać Fit Mamą, w którym udziela praktycznych porad na temat aktywności fizycznej dla mam, jak również informacji na temat zdrowego odżywiania zarówno dla nich, jak i ich dzieci. Współtworzy także projekt Healthy Ciąża, skierowany do przyszłych matek. Mimo obowiązków związanych z byciem matką trzech córek, udowodniła, że dzięki odpowiedniej organizacji i motywacji, można osiągnąć naprawdę dobre rezultaty zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.