Działanie i korzyści stosowania soli morskiej do włosów

W dobie corocznej mody na wygląd beach waves, wielu z nas zwraca się ku naturalnym rozwiązaniom, które pomogą osiągnąć owiany morską bryzą wygląd. Jednym z najbardziej niespodziewanych, a zarazem skutecznych produktów, które zyskują na popularności, jest sól morska. Wbrew pozorom, sól morska ma więcej korzyści, niż mogłoby się nam wydawać. Nie tylko pomaga osiągnąć pożądany efekt na włosach, ale także dba o ich zdrowie i wygląd. Jednak istotne jest umiejętne i ostrożne stosowanie tego kosmetyku, więc warto dowiedzieć się więcej na ten temat zanim zdecydujesz się na samodzielną próbę.

Właściwości i zastosowanie soli morskiej na włosach

Istnieją solidne powody, dla których sól morska staje się coraz bardziej powszechna w styliizacji włosów. Głównym z nich jest bardzo naturalny efekt fal, które wydają się zakorzenione głęboko w strukturze włosa, jednocześnie utrwalając fryzurę na dłuższy czas. Poza tym, sól morska wnosi do pielęgnacji włosów szereg cennych właściwości, takich jak:

  • Umocnienie struktury włosa
  • Usunięcie zanieczyszczeń z włosów i skóry głowy
  • Stymulację krążenia skórnego, co sprzyja wzrostowi włosów
  • Zneutralizowanie toksyn w organizmie
  • Poprawa stanu skóry głowy dzięki działaniu złuszczającemu, ubocznym efektem jest też działanie przeciwłupieżowe
  • Ułatwienie walki z reakcjami alergicznymi
  • Regulację produkcji sebum, co zapobiega nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów

Wszystko to możliwe jest dzięki bogactwu mikroelementów, które są naturalnie obecne w soli morskiej. Pochodzącą z Morza Martwego, gdzie stężenie soli jest największe na świecie, obfituje ona w ważne składniki takie jak sód, wapń, potas, chlorki, magnez, bromki.

Sposób przygotowania domowej mieszanki stylizującej z soli morskiej

Przygotowanie własnej mieszanki na bazie soli morskiej to prosta kwestia, wymagająca tylko kilku składników, które najczęściej są już dostępne w naszych domach. Będziesz potrzebować jednej łyżeczki soli morskiej (dostępnej w każdej drogerii), szklanki przegotowanej wody, pół łyżeczki żelu z aloesu i łyżeczki olejku kokosowego. Wszystko to należy umieścić w pojemniku i dokładnie wstrząsnąć, aby składniki mogły się połączyć. Następnie przelewamy do butelki z atomizerem i odstawiamy na noc. Po ponownym wstrząśnięciu, jesteśmy gotowi do aplikacji na włosy.

Bezpieczeństwo i częstotliwość stosowania soli morskiej na włosy

Jedno z zapomnianych, ale kluczowych elementów stosowania soli morskiej na włosy, to pamięć o jej bardzo słonym charakterze. Zbyt częste stosowanie może prowadzić do szeregów problemów, takich jak wysuszanie i łamliwość włosów. Dlatego eksperci z dziedziny pielęgnacji i stylizacji włosów radzą, aby nie nakładać soli morskiej na włosy częściej niż raz na 1-2 tygodnie. To powinno być wystarczające, aby cieszyć się pozytywnymi efektami, jednocześnie unikając negatywnych skutków. Instynkt podpowiada nam, że jeżeli coś jest dobre, powinniśmy to robić jak najczęściej. Ale w tym przypadku, próba zastosowania soli morskiej zbyt często, może okazać się naprawdę szkodliwa dla zdrowia i estetyki włosów.