Dlaczego warto stosować olejek rycynowy na paznokcie?

Twoje dłonie każdego dnia są poddawane próbie wytrzymałości przez różnego rodzaju niekorzystne czynniki. Mowa tu o takich zagrożeniach jak chemia do sprzątania, częste mycie rąk, czy też gwałtowne zmiany temperatury, wynikające z przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych lub ogrzewanych. Tego rodzaju warunki mają negatywny wpływ na stan skóry naszych dłoni, zasługującej na szczególną opiekę. Niemniej jednak, nie tylko skóra na dłoniach wymaga specjalnej pielęgnacji. Również twoje paznokcie zasługują na odpowiednie traktowanie i należy zadbać o nie właściwie. Doskonałym pomocnikiem w tej misji może być olejek rycynowy, który poprzez odżywienie i wzmocnienie płytki paznokciowej przyczyni się do poprawy ich kondycji.

Jak działa olejek rycynowy stosowany na paznokcie?

Olejek rycynowy posiada wiele zalet, ale zamiast mówić o jego uniwersalności, skupmy się na konkretnych korzyściach płynących z jego stosowania na paznokcie. Pierwszą i najważniejszą zaletą jest to, że stosowanie olejku rycynowego na płytkę paznokciową ma pozytywny wpływ nie tylko na jej stan, ale również na stan otaczających skórek. Użycie olejku rycynowego na paznokcie wymaga od nas tylko niewielkiego wysiłku, a efekty są zdumiewające. Olejek pomoże nam pozbyć się wszelkich infekcji skórnych, które mogą pojawić się na skórkach, a także usunie zanieczyszczenia znajdujące się na płytce paznokciowej. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych, olejek przyspiesza wzrost paznokci i wspomaga regenerację skórek. Kwasy te dostarczają również cennych substancji odżywczych. 

Regularnie stosowany olejek rycynowy na paznokcie, wzmocni płytkę, pomoże utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skórek, wygładzi powierzchnię paznokci i zmiękczy skórki. Poza tym, olejek rycynowy będzie też zapobiegać rozdwajaniu i łamaniu się pazurków. Ponadto, jego regularne stosowanie jest w stanie zapewnić ochronę przed infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi, dzięki czemu Twoje dłonie będą zawsze w doskonałym stanie.

W jaki sposób stosować olejek rycynowy?

Olejek rycynowy można nakładać bezpośrednio na płytkę paznokciową, używając do tego celu wacika kosmetycznego. Jeżeli masz więcej czasu i chciałbyś zadbać o swoje dłonie w sposób bardziej profesjonalny, warto delikatnie podgrzać olejek. Taki zabieg sprawi, że olejek stanie się bardziej płynny, a tym samym będzie lepiej wnikał w głąb paznokcia, zapewniając mu lepsze nawilżenie i odżywienie. Aby to zrobić, olejek możesz wlać do miseczki, a następnie podgrzać go w kąpieli wodnej. Gdy olejek zacznie być ciepły, możesz zanurzyć w nim końcówki palców. Taki zabieg powinien trwać około kwadransa. Gdy skończysz, dłonie delikatnie osusz za pomocą ręcznika i wykonaj masaż paznokci i skórek. Dzięki temu olejek rycynowy jeszcze lepiej się wchłonie, a efekty jego działania będą widoczne jeszcze szybciej.

Jeżeli chcesz, aby przebieg regeneracji Twoich dłoni był jeszcze intensywniejszy, proponujemy nałożyć olejek na całe dłonie, wmasować go, a następnie założyć bawełniane rękawiczki. Taki zabieg dobrze jest wykonać przed snem. Przez całą noc olejek będzie działał na dłonie, a rano widać będzie znaczącą poprawę. Dzięki tej maseczce, dłonie będą w doskonałym stanie odżywienia, a paznokcie będą zdrowe i mocne.