Dla kogo jest popielaty brąz, czyli brąz bez rudości?

Odcień popielatego brązu to wyjątkowy kolor włosów, który zyskuje popularność wśród kobiet o różnorodnych typach urody. Cechuje go chłodna, ale jednocześnie bardzo głęboka kolorystyka, która doskonale eksponuje rysy twarzy i podkreśla ciemną oprawę oczu. Przede wszystkim, jest to odcień, który doceniają brunetki, ale zdecydowanie nie tylko one. Wybór tego koloru może być świetną decyzją, jednak jego finalny efekt zależy od umiejętności profesjonalisty, który dokonuje koloryzacji. W tej kwestii zdecydowanie warto dokonać wyboru z namysłem!

Popielaty brąz – dla kogo?

Kolor popielatego brązu to wybór, który może z łatwością odzwierciedlić charakter i styl kobiety. Ale czy jest to kolor dla każdego? Zdecydowanie nie! Sprawdźmy, dla jakich typów urody jest on najbardziej odpowiedni:

  • O typie urody lato: to kobiety o jasnej cerze, nieco ciemniejszej oprawie oczu oraz włosach, które naturalnie występują w odcieniach od jasnego do prawie brązowego, wyraziste kolory, ale w stonowanej wersji best idealnie skomponują się z popielatym brązem. Kolaż temu typowi urodę kojarzonej ze słowiańskością.
  • O typie urody zima: to kobiety o stosunkowo jasnej cerze, z mocno zaznaczonymi brwiami i ustami oraz oczami o ciemnym kolorze, od orzechowego, przez brązowy do piwnego. Ich naturalnie ciemne włosy wyglądają wspaniale w przeróżnych odcieniach popielatego brązu.
  • Brunetki: Bez wątpienia, na włosach brunetek odcień popielatego brązu prezentuje się najkorzystniej. Efekt końcowy często przekracza nasze oczekiwania, właśnie dlatego ten typ urody jest najczęściej zalecany jako doskonały do farbowania na ten odcień.
  • Ciemne blondynki: jednak w ich przypadku należy pamiętać, że uzyskanie pełni odcienia popielatego brązu może wymagać więcej niż jednej wizyty u fryzjera, gdyż wyjściowy kolor blondu nie zawsze łatwo poddaje się zmianie.
  • Kobiety o ciemnej oprawie oczu: ten odcień doskonale podkreśla piękno kobiet o niebieskich, szarych, piwnych lub ciemnobrązowych tęczówkach.

Komu nie polecamy popielatego brązu?

Mimo że popielaty brąz jest bardzo modny, to nie każdemu będzie pasować. Szczególnie nie polecamy go kobietom o bardzo jasnej karnacji i jednocześnie jasnej, niemal bladą oprawie oczu. W tej sytuacji popielaty brąz może stłumić twarz i odwrócić od niej uwagę, zamiast przyciągać. Jednym z możliwych rozwiązań jest uprzednie przyciemnienie brwi i henna rzęs lub ich regularne malowanie.

Czy warto?

Choć popielaty brąz jest aktualnie jednym z najmodniejszych kolorów, warto zastanowić się, czy jest właściwy dla naszego typu urody. Warto pamiętać, że wśród dostępnych na rynku palet fryzjerskich z pewnością znajdziemy inne, równie popularne odcienie, które mogą lepiej podkreślać naszą naturalną urodę. Siłowe decydowanie się na popielaty brąz nie jest dobrym pomysłem. Przed podjęciem decyzji warto skonsultować swój wybór z doświadczonym fryzjerem.