Dla kogo jest kasztanowy brąz? Co warto wiedzieć o tej koloryzacji?

Jednym z najpiękniejszych odcieni, który sprawia, że włosy zyskują zupełnie nowy, zjawiskowy wygląd, jest głęboki kasztanowy brąz. Ten wyrozumiały kolor jest bardzo wielowymiarowy, co sprawia, że włosy pięknie prezentują się nie tylko w słońcu, ale i w mniej doświetlonych miejscach. Pytanie jednak, które często pojawia się w kontekście tego odcienia to: jak go uzyskać i jaki typ urody powinien go nosić?

Kasztanowy brąz: komu pasuje?

Odcień te jest ciepły, co sprawia, że jest idealny dla osób o ciepłych typach urody, zarówno tych, które określamy jako „zima”, jak i „jesień”. Błyszczy w towarzystwie cery brzoskwiniowej, złocistej i ciemniejszych tonów. Istnieje opinia że ten odcień wydobywa naturalne piękno twarzy, szczególnie podkreśla jego charakter, co czyni go idealnym wyborem.

Wskazówka dla kobiet o intensywnych, niebieskich, zielonych czy brązowych oczach: farbowanie na kasztanowy brąz może jeszcze bardziej podkreślić Wasze atuty!

Atuty kasztanowego brązu

W kolorze kasztanowego brązu kobiety wyglądają promiennie i zdrowo. Plusy? Jest to kolor jasny, co oznacza, że nie postarza, ale wręcz odmładza, nie przytłaczając naturalnego piękna twarzy. To uniwersalny odcień, który sprawdzi się zarówno dla osób młodych, jak i kobiet dojrzałych.

Jeśli twój typ urody to zimne tony i chłodna oprawa, farbowanie na kasztanowy brąz może nie być dla Ciebie. Odcień ten niekoniecznie komponuje się dobrze z szarymi oczami i typowo chłodnym, nieco surowym typem urody.

Farbowanie w odcieniu kasztanowego brązu

Don’t Bother Doing It Yourself (DBDI) – jeśli twój aktualny kolor włosów jest brązowy, możesz zaszaleć w domu. Przy innych kolorach farba koloryzująca z drogerii może nie dać wymaganego efektu i lepiej zdecydować się na profesjonalne usługi w salonie.

W przypadku włosów czarnych i bardzo jasnych zawsze warto zacząć od dekoloryzacji u fryzjera, zanim skorzystasz z farby kasztanowego brązu.

Idź do profesjonalisty – jeśli chcesz być pewnym, że uzyskasz optymalny odcień dla swojej tonacji skóry, to osobista konsultacja z fryzjerem jest wskazana.

Pielęgnacja świeżo farbowanych włosów

Aby utrzymać głęboką barwę kasztanowego brązu przez jak najdłuższy czas, konieczne jest stosowanie właściwych kosmetyków. Produkty do pielęgnacji farbowanych włosów lub nawet domowe płukanki (np. z dębu lub kasztanów) mogą pomóc podtrzymać intensywność koloru.