Dla kogo idealny jest popielaty blond w kilkunastu odcieniach?

Coraz więcej kobiet decyduje się na kolorystyczne metamorfozy, które podkreślają ich indywidualność. Takim, mocno zdefiniowanym trendem jest popielaty blond, wybór niezwykle fascynujący i magnetyczny. Wbrew pozorom, ta nieoczywista barwa nie musi pasować do każdego typu urody. Jaka kobieta świetnie prezentuje się w tym kolorze, a która powinna go unikać? Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Popielaty blond – czy jest dla każdej?

Popielaty blond – jego różnorodność tonów i odcieni daje fryzjerom pole do twórczego wyżywania się i dopasowania go do różnych typów urody. Mimo to, nie każda kobieta będzie dobrze prezentowała się w tym kolorze. Czasami nawet największe wysiłki kolorysty mogą zawieść, jeśli cera, kolor oczu i skóry kontrastują z wybranym tonem włosów.

    Typ urody a popielaty blond – czyli jaki odcień wybrać?

  • Chłodne odcienie popielatego blondu – kobiety o surowych rysach i niezwykle jasnej karnacji, niemalże białej, a do tego o niebieskich, zielonych czy szarych oczach, w tych wariacjach popielatego blondu będą wyglądały niesłychanie dobrze.
  • Perłowe odcienie – większa zawartość ciepłych tonów w tych wariantach sprawi, że fantastycznie podkreślą one ciepłe typy urody. Szczególnie dobrze będą prezentowały się na kobietach o brązowych, ciemnobrązowych i piwnych oczach. Tu jednak kluczowym staje się rola fryzjera, który powinien dobrać odpowiednią mieszankę barw, najlepiej podkreślającą twarz i jej atuty. Decydowanie się na farby ze standardowym zestawem kolorów bez znajomości własnego typu urody i tego, co do niego pasuje, może okazać się błędem!

Kiedy należy zrezygnować z metamorfozy w popielatym odcieniu blondu? Warto unikać tej decyzji, kiedy twoja skóra jest zmęczona i jest na niej widoczna charakterystyczna szarość. Popielaty blond, choć może odświeżyć wygląd i odmłodzić, w tym przypadku może pogłębić efekt szarości twarzy, jej zmęczenia i znużenia. Profesjonalny fryzjer na podstawie pierwszego spojrzenia na skórę twarzy i oprawę oczu powinien wiedzieć, czy popielaty blond będzie odpowiedni, czy też warto zrezygnować z niego na rzecz innego koloru, który podkreśli walory urody.

Pamiętajmy, każda decyzja o radykalnej zmianie koloru powinna pójść w parze z dbałością o zdrowie i kondycję włosów. Dzięki temu unikniemy ryzyka nadmiernego przesuszenia włosów i ich zniszczenia poprzez intensywne rozjaśnianie.