Pani wiosna – jakie są cechy charakterystyczne dla tego typu urody?

Zapewne wielokrotnie zetknęłaś się z klasycznymi skojarzeniami dotyczącymi typów urody i ich przypisywania do konkretnych pór roku. Wydaje ci się, że poczynienia mamy tutaj z kompletnie schematycznym podejściem? Wbrew pozorom, spektrum typów wiosennych jest dużo szersze, niż mogłoby się wydawać. Rozróżniamy bowiem między innymi podtyp: czysta wiosna, jasna wiosna, a także ciepła wiosna. Co charakterystycznego niesie ze sobą każdy z nich – to oraz więcej dowiesz się z tego artykułu!

Główne cechy charakterystyczne pani wiosny

Kluczową cechą wicydującą dla typu urody wiosna jest jasna, ciepła karnacja, która często ozdobiona jest drobnymi piegami lub przebarwieniami. Oczy utrzymane są zazwyczaj w tonacji zielonej, niebieskiej lub piwnej, możemy spotkać również unikalne odcienie takie jak niebiesko-zielone. Natomiast jeżeli chodzi o włosy, to wśród wioseń najczęściej możemy zaobserwować odcienie blondu, a także jasny, ciepły brąz.

Podział na podtypy wśród pani wiosen

Choć każda wiosna zalicza się do ciepłych typów urody, to jednak wśród nich możemy wyodrębnić kilka podtypów. Przykładowo czyste wiosny to osoby z wyraźnie kontrastującym odcieniem włosów i skóry, a także intensywnymi oczami. Biorąc pod uwagę celebrytki, możemy powiedzieć, iż typ taki reprezentuje między innymi Emma Watson.

W ruchu idą również jasne wiosny, które to charakteryzuje delikatny, złocisty odcień skóry i włosów. Prawdziwą ikoną takiego typu urody może być na przykład Scarlett Johansson. Natomiast typ ciepła wiosna nachylił się ku rudym lub miodowym refleksom w kolorze włosów, skóra jest nadal jasna, a oczy zielone lub piwne, co prezentuje na przykład Nicole Kidman.

Jak ubrać i umalować panią wiosną, aby podkreślić jej naturalny urok?

Pani wiosna to typ urody, który posiada niesamowitą swobodę w wyborze kolorów, które do niej pasują. Zarówno nasycone odcienie, jak i subtelne pastele prezentują się na niej znakomicie. Jeżeli idziemy dalej, warto również zwrócić uwagę na kwestię makijażu. W kontekście ust zazwyczaj najlepsze efekty przynoszą nasycone, ciepłe róże, koral, czy brzoskwinia. Warto natomiast pamiętać, aby unikać odcieni beżu, kolorów nude, a także klasycznej czerni i bieli.

Jeżeli jednak chodzi o oczy, to warto je podkreślić przy użyciu opalizujących cieni. Na skórze idealnie sprawdzą się z kolei kosmetyki, które dodadzą cerze świeżości. W utrzymaniu takiego efektu pomoże również złota biżuteria – nie ma chyba lepszego dodatku, który tak doskonale podkreśla naturalność pani wiosny, jak ten!

Mimo, iż wiosny nie korzystają przesadnie dobrze z kontrastowych połączeń, to nie oznacza, że powinny one rezygnować z wyrazistych kolorów. Wręcz przeciwnie, odcienie bardziej wyraziste tylko podkreślą ich urodę. Fińsja, szmaragd, turkus, karmin, pomarańcz – to właśnie te kolory powinny zagościć na dobre w garderobie każdej wiosny.