Czy warto zainwestować w kosmetyki Kingi Rusin marki PAT&RUB?

PAT&RUB to firma kosmetyczna, którą Kinga Rusin, znana dziennikarka, prowadzi wraz ze swoim partnerem życiowym, Markiem Kujawą. Produkty marki można nabyć nie tylko online, ale także stacjonarnie w sieci perfumerii Sephora. Ale czy jest to dobry wybór? Przekonajmy się.

Początki PAT&RUB i droga do sukcesu

PAT&RUB to marka kosmetyczna, która słynie z oferowania naturalnych produktów tworzonych z najlepszej jakości certyfikowanych składników roślinnych lub mineralnych. Te składniki są przetwarzane w jak najmniejszym stopniu, by zachować jak najwięcej ich naturalnych właściwości.

Jak zaczynała marka PAT&RUB? Jej historia zaczyna się na końcu lat dwutysięcznych. To wtedy Kinga Rusin, znana dziennikarka, razem z producentką kosmetyków Magdą Hajduk postanowiły założyć firmę produkującą ekologiczne kosmetyki do pielęgnacji skóry. Mając na uwadze zdrowie i dobro klientów, zdecydowały się na kosmetyki o naturalnym składzie, bez szkodliwych parabenów i pochodnych ropy naftowej.

Nieodłącznym elementem zespołu była również Zuzanna Kalman, technolog odpowiedzialna za opracowywanie komponentów i receptur kosmetyków. Oprócz niej, za sprawy logistyki, dystrybucji i kwestie biznesowe odpowiadała spółka towarzysząca Aromedy. W 2016 roku doszło do konfliktu z tą firmą, który skutkował m.in. zarzutem przywłaszczenia sobie domeny internetowej patandrub.pl oraz logotypu marki. W rezultacie, Aromedy rozstało się z PAT&RUB, wprowadzając na rynek własną markę NATURATIV.

Pomimo tych trudności, kosmetyki PAT&RUB zyskiwały na popularności. Od ponad 12 lat można je kupić w perfumeriach Sephora. Ich ceny, jak na kosmetyki naturalne, nie są najniższe – na przykład, krem pod oczy na noc kosztuje 150 zł, a ekoampułka o pojemności 30ml 189 zł.

Cechy charakterystyczne kosmetyków PAT&RUB

Nazwa PAT&RUB ma symboliczne znaczenie: oznacza wklepuj i wcieraj. Produkty marki składają się wyłącznie z surowców pochodzenia roślinnego. Nie zawierają sztucznych, potencjalnie szkodliwych składników, takich jak barwniki, syntetyczne konserwanty, sztuczne zapachy, chemiczne detergenty, surowce ropopochodne, parabeny, glikol, silikony i sztuczne aromaty.

Co znajdziemy w ofercie PAT&RUB? Produkty bogate w naturalne składniki, jak masło shea, awokado, olej babassu i wiele innych. Wszystkie składniki są atestowane przez organizację Ecocert, potwierdzając swoją naturalność i bezpieczeństwo dla skóry i zdrowia. Warto dodać, że kosmetyki PAT&RUB mają rewelacyjne konsystencje oraz urzekające, naturalne aromaty. Na ich opakowaniach można znaleźć szczegółowy spis składników, a także informacje o zdrowotnych i pielęgnacyjnych walorach poszczególnych komponentów.

Warto dodać, że wszystkie produkty są testowane przez samą Kingę Rusin. Dziennikarka personalnie zaangażowana jest w tworzenie oferty PAT&RUB i podpisuje się pod nią całym ciałem. W swoich wypowiedziach podkreśla naturalność i bezpieczeństwo swoich kosmetyków, a ich konsystencje i zastosowania mają, jak mówi, pomagać w kilka minut odżywić i upiększyć skórę, a także wyciszyć lub pobudzić zmysły. Ale jak jest naprawdę?

Jak oceniają kosmetyki PAT&RUB klienci? Czy warto kupować te produkty?

Opinie o kosmetykach PAT&RUB w blogosferze kosmetycznej są zróżnicowane. Nie brakuje głosów krytyki dotyczącej wydajności kosmetyków i wysokich cen. Jednak są też osoby, które chwalą produkty Kingi Rusin za jakość, naturalność i innowacyjność. Wiedzą one, że wysoka cena jest uzasadniona wyjątkową jakością kosmetyków.

Marka często organizuje wyprzedaże i promocje – z tego powodu, warto regularnie odwiedzać stronę patnrub.pl i sprawdzać najnowsze okazje. Czy jednak warto kupić kosmetyki Kingi Rusin, czyli PAT&RUB? Wygląda na to, że jedyną odpowiedzią na to pytanie mogą być własne doświadczenia i odczucia każdego użytkownika.