Czy warto powiększać usta kwasem hialuronowym?

Procedura modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym uważana jest powszechnie za naturalną metodę poprawiania wyglądu ust. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego spotykają się z ogromnym zainteresowaniem pacjentek, które z różnych przyczyn nie są zadowolone z kształtu, kolorytu lub struktury swoich ust. Stosując zabiegi z użyciem kwasu hialuronowym, można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty w prawie każdym przypadku.

Przyczyny potrzeby modelowania ust

Zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym to rozwiązania często wybierane przez kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu swoich ust. Niezadowolenie często wynika z genetyki, która może za sprawą asymetrii lub małej objętości ust prowadzić do dyskomfortu. Nawet w takich sytuacjach, medycyna estetyczna kieruje się naturalnością efektów, dążąc do powiększenia ust z zachowaniem ich naturalnego wyglądu.

Inny powodem, dla którego wiele kobiet decyduje się na modelowanie ust, jest fotostarzenie skóry. Starzenie się skóry to proces naturalny, który niestety przyspieszają szkodliwe działanie promieni słonecznych, wahania temperatury czy ekspozycja na wiatr. Wszystko to prowadzi do osłabienia kolagenowych włókien, nadprodukcji wolnych rodników i w efekcie przesuszenia, zwiotczenia oraz utraty objętości ust. W takim przypadku, zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego pozwalają na szybkie oraz efektywne poprawienie wyglądu ust.

Przebieg zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust, choć wydaje się skomplikowane, jest procedurą prostą i szybką. Najważniejszym jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentki, dlatego całemu procesowi towarzyszy wnikliwa konsultacja medyczna. Na początku zabiegu, na okolicę ust nakładany jest krem znieczulający. W niektórych przypadkach, w przypadku pacjentek o wyjątkowo niskim progu bólu, stosuje się silniejsze środki znieczulające.

Następnie, lekarz wstrzykuje preparat z kwasem hialuronowym w wybrane miejsca. Kwas hialuronowy ma plastyczną i krystaliczną postać żelu, co ułatwia jego zastosowanie tam, gdzie to jest potrzebne – w obszarach zwiotczałych, z bruzdami czy też brakuje im objętości.

Podanie preparatu odbywa się za pomocą mikrokaniuli, co ma na celu minimalizowanie ryzyka opuchlizny ust po zabiegu. Mikrokaniula zakończona jest tępą igłą, która ślizga się w tkance, dzięki czemu ogranicza do minimum wszelkie możliwe uszkodzenia naczyń krwionośnych. Prawidłowo wykonany zabieg nie powinien pozostawiać po sobie śladów w postaci opuchlizny czy siniaków.