Czy moda na fryzury z opaską powraca?

Rzecz jasna, modę cechuje cykliczność – co kilka lat zdarza się, że pewne trendy powracają do łask. Widać to na przykład na fali popularności, jaka znowu ogarnia opaski na włosy. Wybierając odpowiedni model, możemy dodać swojej fryzurze odrobinę charakteru, klasy, a nawet uroku z dzieciństwa, za którym, przyznać się trzeba, skrycie tęsknimy. Głośno mówiąc, opaski są praktyczne – skutecznie utrzymują stylizację, okiełznują nieposkromioną grzywkę czy uporządkowują baby hair. Ale jak je nosić? Oto kilka propozycji.

Chwytaj piękno z pędem: fryzury z opaską na rozpuszczonych włosach

Po wybraniu odpowiedniej opaski, nie trzeba robić niemal nic więcej z włosami – opaska sama wystarczy jako dekoracja. Dla włosów naturalnie kręconych, doskonałe będą materiałowe opaski z kokardami – im większa, tym lepsza. Włosy kręcone zazwyczaj mają dużą objętość, więc przezroczysta opaska może zniknąć, więc lepszą opaską będzie ta, która nie zniknie w burzy loków. Dodatkowy urok można dodać, puszcza pomijając parę pasemek przy grzywce spod opaski.

Jeśli natomiast mówimy o prostych włosach, najlepiej je podkreśli gładkie opaski. Mogą być plastikowe lub powleczone materiałem. Warto przygładzić pasma paroma przesunięciami prostownicy i zaczesać do tyłu. W przypadku prostych włosów, im gładziej zaczesane tym lepiej, dlatego nie powinniśmy wypuszczać żadnych kosmyków spod opaski.

Bezpieczne w zaczesie: fryzury z opaską na spiętych włosach

Niezłomnym trendem, który od lat utrzymuje się na topie, jest koński ogon, znany także jako kucyk. Może być gładki, jak i z luźno zwisającymi puklami przy uszach. Do tego uczesania pasuje praktycznie każdy rodzaj opaski – z gumkami, plastykowe, materiałowe, gładkie i wzorzyste. Najwyższy kucyk na czubku głowy będzie wyglądał świetnie z dowolnym rodzajem opaski. Jednak w tym kontekście nie możemy zapomnieć o apaszkach – to dekoracja, która najlepiej wpasuje się w kucyk niezależnie od tego, czy włosy w kucyku będą proste czy kręcone.

W kontekście spiętych włosów na myśl nasuwa się również koczek. Z takim uczesaniem doskonale skomponują się opaski w każdej formie – szczególnie efektowne są kokardy. Dżinsowe czy tiulowe opaski podkreślą objętość fryzury i dodadzą jej uroku. Najlepszą częścią takiego zestawienia jest to, że w zależności od wybranej ozdoby uzyskamy fryzurę pasującą na różne okazje. Opaski z materiału odświeżą klasycznego koka, natomiast drobna biżuteryjna ozdoba zapewni elegancką fryzurę na wyjątkowe okazje, takie jak wesele czy nawet własny ślub. Warkocze także będą dobrze wyglądać z małymi, eleganckimi, biżuteryjnymi opaskami.