Czy istnieje sukienka, która maskuje brzuch?

Nie ma kobiety na świecie, która utrzymuje idealną sylwetkę przez całe swoje życie. Nawet gwiazdy międzynarodowe, takie jak Christina Aguilera, Britney Spears czy Christina Hendrix, mimo że są piękne bez względu na rozmiar, czasem muszą wykorzystać kreatywność przy wyborze stroju. Może to być kilka dodatkowych kilogramów po świętach, po wakacjach, ciąży, lub nawet niewielkie nadęcie po obfitym posiłku – w takich momentach chcemy ukryć dysproporcje sylwetki nie rezygnując jednocześnie z kobiecości, która podkreślana jest przez sukienki.

Rodzaje sukienek maskujących brzuch.

Obecnie wiele marek oferuje fasony zdolne poradzić sobie z niemal każdym problemem. Jednym z nich jest sukienka kopertowa dekorowana falbankami na łączeniu, która idealnie odwraca uwagę od nieskromnego brzuszka. Ten styl jest bardzo popularny m.in. w sieciówce H&M, która ma w swojej ofercie bogaty wybór takich sukienek. Od dużych kwiatowych wzorów, przez drobne kropki, po jednokolorowe modele – wszystko, aby sprostać oczekiwaniom każdej kobiety.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest sukienka z głębokim dekoltem w serek lub literę V. Ta sztuczka nie tyle maskuje brzuch co odwraca od niego uwagę, skupiając ją na dekolcie. Jeśli dorzucimy do tego stanik typu push-up, efekt zadowolenia jest praktycznie gwarantowany. Zapewniam, że nikt, a już na pewno żaden z Panów nie zwróci najmniejszej uwagi na tę dodatkową oponkę wokół twojej talii!

Jeżeli preferujesz krótkie sukienki, rozważ sukienkę trapezową, ale mini. To rozwiązanie działa podobnie jak dekolt V, ale zamiast na dekolt skupia uwagę na nogach. Nic więc dziwnego, że gromadzi tak wiele pozytywnych opinii. Krój A, który rozszerza się do dołu, doskonale maskuje ewentualne mankamenty sylwetki, a Ty możesz cieszyć się swobodą i pewnością siebie, niezależnie od okoliczności.

Co unikać przy wyborze sukienki.

Podczas zakupów ważne jest, aby unikać sukienek, które jedynie podkreślają nasze mankamenty. Do takich należy przede wszystkim sukienka bandażowa bez ramiączek czy rękawów oraz sukienki tuby, które mocno przylegają do biustu i… brzucha. Inną pułapką mogą być sukienki, które po prostu są dla nas za małe, co przy wystającym brzuchu jest szczególnie widoczne i nieestetyczne.

Rzetelny sojusznik kobiet – bielizna modelująca.

Jeśli chcemy poczuć się jak milion dolarów, musimy niekiedy pomóc naszym naturalnym kształtom i skorzystać z dobrodziejstwa jakim jest bielizna wyszczuplająca. W końcu sama Kim Kardashian nie tylko z nich korzysta, ale sama je tworzy – nie musimy zatem wstydzić się tego wyboru. Wszystko – z klasą i dyskrecją i taka też powinna być bielizna wyszczuplająca – niewidoczna, nie może nam nigdzie wystawać ani odcinać się na ciele. Na rynku dostępnych jest wiele modeli – od całych body, modelujących majtek, gorsetowych halek i pól halek. Mamy do wyboru bieliznę wyszczuplającą, wygładzającą, korygującą w kolorach czarnych, półprzezroczystych cielistych a nawet czerwonych. Dzięki temu możemy dowolnie kształtować nasze ciało tak, byśmy były z niego zadowolone i czuły się komfortowo. Większość mężczyzn nie zauważy, że nosisz halkę wyszczuplającą, bo będzie zbyt zajęty myśleniem o jej zdjęciu.