Czy istnieje sposób na odbudowę spalonych włosów?

Nieodwracalne uszkodzenia włosów są prawdziwą zmorą współczesnej kobiety. Ten problem wynika przede wszystkim z dużej ilości czynników zewnętrznych narażających włosy na zniszczenia. Codzienne suszenie włosów przy użyciu wysokich temperatur, częste prostowanie i kręcenie, a także chemia w postaci farb i rozjaśniaczy – wszystko to wpływa negatywnie na kondycję naszych włosów. Właściwie powinniśmy być wdzięczni naszym włosom, że jeszcze nie wszystkie wypadły. Włosy spalone charakteryzują się m.in. łamliwością, kruchością, matowym wyglądem i tendencją do rozdwajania. Dochodzi do tego ubytek na głowie oraz bardzo niska wrażliwość na kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne.

Pielęgnacja spalonych włosów

W celu poprawy kondycji naszych zniszczonych włosów, powinniśmy zacząć od stosowania odpowiedniego do nich szamponu. Szampony dostępne na rynku różnią się od siebie składem i przeznaczeniem, dlatego zdecydowanie warto zwrócić na to uwagę. Możemy skorzystać z metody OMO, która polega na świadomej pielęgnacji – znalezieniu idealnego dla naszych włosów szamponu, który nie będzie je dodatkowo obciążał. Dodatkowo, podczas codziennej rutyny warto zadbać o to, aby nałożyć na włosy odżywkę lub maskę, która pozwoli na odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Jeżeli mamy taką możliwość, zrezygnujmy również z suszenia włosów przy użyciu suszarki – wysoka temperatura negatywnie wpływa na ich kondycję. Jeśli jednak musimy z niej korzystać, warto robić to przy jak najniższej temperaturze. Na koniec zaaplikujmy na włosy jedwab, który ułatwi rozczesanie i doda blasku.

Wzmacnianie spalonych włosów

W pielęgnacji zniszczonych włosów możemy wdrożyć dodatkowe czynności, które przy regularnym stosowaniu przyczynią się do poprawy ich kondycji. Jednym z takich zabiegów jest olejowanie włosów, które przynosi wiele korzyści. Jeżeli posiadamy odpowiedni zestaw, możemy wykonać keratynowe prostowanie we własnym domu. Jest to czasochłonny proces, jednak przynosi bardzo dobre efekty. Dla chętnych do dyspozycji są też zestawy do laminowania włosów, które choć nie zregenerują ich struktury, to pozwolą na optyczne polepszenie ich wyglądu. Te zabiegi są bez wątpienia warte swojej ceny, ale zawsze warto pamiętać o regularnym myciu i pielęgnacji włosów, która jest podstawowym krokiem do ich regeneracji.