Co to są muszle laktacyjne?

Muszle laktacyjne to produkt, który staje się nieocenionym przyjacielem większości mates karmiących. Są szczególnie polecane w sytuacji, kiedy musimy radzić sobie z obolałymi i pękniętymi brodawkami. To właśnie wtedy muszle laktacyjne pomagają złagodzić dolegliwości i poprawić komfort karmienia piersią.

Na czym polega działanie muszli laktacyjnych?

Jeżeli zmagasz się z bolesnymi piersiami podczas karmienia, to muszle laktacyjne mogą stanowić doskonałą pomoc. Produkt ten polecany jest przede wszystkim matkom, które doświadczają dyskomfortu podczas karmienia piersią, co często wiąże się z problemami ze stanem brodawek sutkowych. Muszle laktacyjne są nie tylko praktyczne, ale także skutecznie chronią nasze brodawki, a więc warto zastanowić się nad ich zakupem.

Muszle laktacyjne nosimy bezpośrednio na piersiach, pod biustonoszem. Ich misją jest zbieranie nadmiaru pokarmu – to szczególnie przydatne dla mam karmiących noworodki, która często zmaga się z nawałem pokarmu. Z czasem, kiedy ilość produkowanego mleka dopasowuje się do potrzeb dziecka, problem ten ustępuje. Muszle laktacyjne są nieocenione dla kobiet, które mają popękane i bolesne brodawki. Dzięki nim mogą cieszyć się większym komfortem, ponieważ muszle chronią piersi przed zewnętrznymi czynnikami, redukują obrzęki i ułatwiają swobodny przepływ powietrza. Przy tym, dzięki swoim niewielkim rozmiarom, dyskretnie skrywają się pod biustonoszem, pozostając niewidoczne dla otoczenia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze muszli laktacyjnych?

Najważniejszym jest, aby przed zakupem muszli laktacyjnych określić, jakie dolegliwości najbardziej doskwierają nam podczas karmienia piersią. Aktualnie na rynku dostępne są modele, które nie tylko zbierają nadmiar pokarmu, ale także wspomagają gojenie się brodawek, a nawet pomagają niwelować problemy z wklęsłymi lub płaskimi brodawkami. W przypadku płaskich sutków warto jednak pamiętać, że kluczową rolę w eliminowaniu tego problemu odgrywa często przystawianie dziecka do karmienia.

Gdzie możemy kupić muszle laktacyjne?

Muszle laktacyjne można nabyć zarówno w aptekach, jak i w specjalistycznych sklepach, oferujących akcesoria dla dzieci i matek. Często oferowane są na różnorodnych aukcjach internetowych- jak pokazuje praktyka, to tam zwykle można je nabyć w najbardziej przystępnej cenie.

Jakość przede wszystkim

Choć cena jest istotna, to jednak nie należy jej przykładać większego znaczenia niż do jakości produktu. Wybierając najtańszy produkt, musimy liczyć się z tym, że może nie spełniać wszystkich naszych oczekiwań, być wykonany z gorszej jakości materiałów, a co za tym idzie- nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Dlatego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonania i odpowiednie dopasowanie do naszych potrzeb, a dopiero potem na cenę. Wysoka jakość sprawi, że muszle laktacyjne będą służyły nam długo, a proces karmienia stanie się komfortowy zarówno dla mamy, jak i dla dziecka.