Co powinniśmy wiedzieć o fryzurach wycieniowanych?

Fryzury wycieniowane pojawiły się na rynku fryzjerskim wiele lat temu. Jednak zamiast stracić na popularności, stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i osób pozyskiwanych stylów. Jednym z powodów, dla których stanął na czele listy jest to, że włosy pocieniowane dodają naturalność i lekkość fryzurze. Daje również fryzurze niebanalny wygląd, bez uszczuplania jej objętości. Rozważmy, jakie techniki są stosowane do cieniowania włosów oraz czy możemy sami pocieniować włosy w domu?

Funkcja cieniowania włosów

Cel fryzur wycieniowanych jest prosty – nadać włosom pożądany kształt i wygląd. Wycieniowany wygląd daje włosom wrażenie gęstszych, lepiej się układa i pasuje do każdej długości włosów, pod warunkiem, że jest wykonany prawidłowo. Niemniej jednak wyboru techniki cieniowania nie należy dokonywać jedynie na podstawie długości włosów i preferencji osobistych. Stan włosów i ich kondycja również mają wielkie znaczenie.

Załóżmy, że masz cienkie lub rzadkie włosy – cieniowanie, które wiesz, że będzie delikatnym procesem, jest dla Ciebie. Przedłużający proces pocieniania włosów zbytnio może zdecydowanie zrujnować wygląd fryzury i zamiast zyskać na objętości, fryzura utraci jej atrakcyjność.

Włosy pocieniowane dają mnóstwo możliwości – możemy nadawać fryzurze praktycznie dowolny kształt, modelując stosowne kosmyki. Funkcjonuje to tylko wtedy, gdy cieniowanie wykonane jest poprawnie. Ta technika jest również powszechnie stosowana na włosach kręconych, ponieważ dodaje naturalnej sprężystości i efektownie podkreśla skręt kręconych włosów.

Krótka fryzura? Cieniowanie to technika dla Ciebie – wycieniowane górne pasma włosów dodają fryzurze lekkości, a także umożliwiają równomierne rozłożenie objętości włosów na całej głowie.

Proces i cechy cieniowania włosów

Jeden z powodów popularności cieniowania włosów jest taki, że nie ogranicza to włosów do jednej długości. W większości wypadków, włosy wewnętrzne są zwykle dłuższe niż te na zewnątrz, co daje im więcej objętości i definicji. Co jednak najważniejsze, to, że granice między różnymi długościami kosmyków są niewidoczne, płynne i delikatne. Co pozwala na bardzo naturalny i łagodny wygląd.

Zaleca się, aby ta technika zawsze była wykonywana przez profesjonalnego fryzjera. Powód jest oczywisty: jest to skomplikowana technika, która wymaga niezłomnej precyzji i rutyny. Samodzielne wykonanie go nie gwarantuje luksusowego wyglądu, jaki oferuje ta technika. Ponadto, niektóre osoby, pomimo posiadania pewnej wprawy w strzyżeniu, mogą nadal mieć trudności z perfekcyjnym wykonaniem tej techniki.