Szare włosy – jak zrobić je w domu? Trend na srebrne włosy

W ciągu ostatnich kilku lat, po ulicach miasta można obserwować zarówno kobiety jak i mężczyzn, którzy śmiało noszą włosy w dobrej różnych odcieniach szarości. Kalejdoskop tych odcieni obejmuje czysty szary, jasne i ciemne odmiany, mieszanki odcieni typu balejaż, a nawet oryginalny odcień siwy, czasem aż wpadający w biel. Poczyniło to spore zamieszanie w świecie mody i fryzjerstwa. Zastanawialiście się kiedyś, jak tę koloryzację wykonać i czy ten hit catwalk’ów i znanych salonów fryzjerskich jest dla każdego? Postaramy się na te pytania odpowiedzieć, by rozwiać wszelkie wątpliwości.

Nie ma co się bać szarości – nowa oblicze urody, czyli co starość ma do rzeczy?

Jeszcze kilkanaście lat temu, dojrzały wiek był jedynym momentem, w którym można było zaobserwować siwe, czy szare włosy. Dziś konwenanse uległy rewolucji. Wystarczy spojrzeć do katalogów barwników fryzjerskich, żeby zobaczyć, że podejście do szarości jak do oznaki starości jest już przeżytkiem. Nic bardziej mylnego! Odcienie szarego, siwego i wszystko co w między, podbijają serca klientów salonów fryzjerskich i są coraz częściej wybierane jako elegancja alternatywa dla wyrazistych, stłumionych, już przestarzałych i zbyt mało oryginalnych barw, które jeszcze niedawno zdobiły głowy modnych osób.

Szare włosy – dlaczego warto?

  • Zniewalające w swojej oryginalności! Umiejętnie zakładają kant na utarte schematy, odchodząc od standardów i cliche.
  • Przemieniony przez dobrego fryzjera w niezwykłe arcydzieło, podkreśla urodę i dodaje pewności siebie.
  • Dodatkowo, dla tych którzy już zaczęli siwieć naturalnie, mogą stanowić doskonały sposób na wykorzystanie tej sytuacji do własnej korzyści. Tu warto zwrócić uwagę na fryzjerską metodę tzw. grey blendingu, czyli mieszania różnych odcieni szarości tak, by podkreślać naturalną siwiznę i ukazać jej piękno, a jednocześnie za pomocą koloru dodać charakteru konkretnym miejscom, by w efekcie wyglądały jeszcze lepiej.

Szał na szarość – dla kogo?

Trend na szarość rośnie w siłę, jednak zanim całkowicie ulec modzie, warto zwrócić uwagę na to, że ta barwa nie będzie pasować do każdej urody. Niestety, jeżeli Twoją cere charakteryzuje ciepła, brzoskwiniowa lub oliwkowa tonacja, to szarości raczej do Ciebie nie będą pasować. Może to jednak okazać się gwoździem do fotograficznej trumny Twjego wyglądu, zamiast subtelnego narzędzia, które podkreśli Twoje naturalne piękno.

Szarą kolorystykę włosów z powodzeniem wybierają osoby charakteryzujące się chłodnym kolorem cery i oczu (w typologii urody jest to tzw. typ pani zima i pani lato). W ich przypadku szarość dopełni i zrównoważy naturalne piękno, podkreślając rysy twarzy i wydobywając ich dokładne kontury. Niektórzy specjaliści podpowiadają, że nawet jeśli nie jesteś pewien czy pewna jakiej jesteś urody, to dobrym wyznacznikiem będzie Twoje odczucie w kontakcie z srebrną biżuterią. Jeśli dobrze się w niej czujesz i cenisz ją bardziej niż złotą, to najprawdopodobniej włosy w kolorze szarym będą dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Extra tip na pielęgnację szarych włosów

Ciekawostką, którą warto wykorzystać w pielęgnacji szarych włosów, jest unikanie szamponów zawierających SLS i SLES. Substancje te, chociaż popularne w kosmetykach, mogą wypłukać popielaty pigment z włosów, znacznie skracając czas utrzymywania się efektu koloru.