Bordowe włosy – dla kogo, kiedy warto zmienić kolor na ten?

 

Zdolność do kreowania własnego wizerunku porównywalna jest do nieograniczonego płótna, którego farbami są różne możliwości zmieniania naszego wyglądu. Z jednej strony jesteśmy w stanie wybierać z palety naturalnych kolorów takich jak blond, rudy, brązowy czy czarny. Z drugiej, możemy zaszaleć ze spektrum mniej tradycyjnych barw, takich jak czerwień, szarość, zieleń, granat czy bordo. Ten ostatni kolor, ze względu na swoją wyrazistość, często wybierany jest przez te z nas, które nie boją się odważnych zmian. Czas dowiedzieć się, kto wygląda dobrze w bordowych włosach i na jakie elementy zwrócić uwagę decydując się na ten odcień.

Komu pasuje kolor bordowy?

Zdecydowane, bordowe włosy szczególnie dobrze prezentują się na kobietach o jesiennym typie urody. Tło ich naturalnej karnacji – od złotawej, przez beżową aż do oliwkowej – tworzy wspaniały kontrast, który dodatkowo podkreśla piwne lub brązowe oczy. Ale kobiety o innych typach urody również mogą z powodzeniem zdecydować się na bordo. Wystarczy odpowiednio dobrany odcień koloru. Dla pań o zimowym typie urody doskonałe będą ciemne, nasycone wersje bordo. Ich chłodna karnacja i jasne oczy stworzą wyjątkowo atrakcyjny kontrast. Kobiety z typem urody lato zdecydowanie powinny postawić na ciepłe, jaśniejsze odcienie bordo. Jedynie osobom o typie urody wiosna radzimy ostrożność. Zamiast bordo, mogłyby one zdecydować się na co najwyżej brązy z delikatną, czerwoną poświatą.

Jak sprawdzić przewidywany efekt zmiany koloru włosów?

Modna era technologii daje nam nieocenione narzędzia do swobodnej eksploracji i symulacji różnych zmian, w tym także koloru włosów. Wielu producentów farb do włosów udostępnia specjalne kreatory, do których wystarczy wgrać swoje zdjęcie i za pomocą dostępnej tam funkcji zmienić swój kolor włosów. Dzięki temu, przed podjęciem decyzji o farbowaniu, możemy zobaczyć, jak prezentuje się wybrany kolor na naszych włosach. Może to pomóc podjąć decyzję o tym, czy dany kolor jest dla nas, czy jednak wolelibyśmy wybrać coś innego. Gdy wciąż mamy wątpliwości, bordowe włosy – komu pasują, zasadne jest zasięgnięcie porady fryzjera. Choć ostateczna decyzja należeć będzie do nas, to doświadczony profesjonalista, na pewno pomoże nam dobrać odpowiedni odcień.

Bo diabeł tkwi w szczegółach…

Drugim ważnym elementem, o którym warto pamiętać, jest technika farbowania. Rodzaj użytej farby, sposób jej nałożenia, decyzja o dodaniu refleksów czy ombre – wszystko to wpływa na końcowy rezultat. Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze nowe bordowe włosy będą prezentować się dokładnie tak, jak tego chcemy, warto udać się do renomowanego salonu fryzjerskiego, mającego na swoim koncie pozytywne recenzje i zaufanie klientów. Profesjonalna usługa i doświadczenie stylisty gwarantują, że nasze włosy trafią w dobre ręce, a my będziemy zadowolone z efektu końcowego.